logo

Okey Nasıl Atılır

Okey Nasıl Atılır

Okey Nasıl Atılır

Okey nasıl atılır yazımızda şöyle ki; okey oynarken oyunun en keyifli ve en eğlenceli anıdır okeyi atmak. Herkes elini düzeltip taşları hazırlarken siz şok etkisi oluşturacak şekilde okeyi attığınızda herkesi şok edeceksiniz. Bu keyfi yalamak için okey nasıl atılır bunu bilmeniz ve birçok defa oyunu tecrübe ederek bunu denemelisiniz. Okeyi asıl atacağınıza değinmek gerekirse seri okey ve çift perli okey olarak iki şekilde okey atılabilir.

SERİ EL DİZEREK OKEY ATMAK

Seri elde okey nasıl atılır konusuna değinirsek öncelikle elinizi seri şekilde perler oluşturmalısınız. Toplam 15 taş olan okey oyununda 20 taşın tamamı per şekilde olmalıdır

Örneğin:

2 3 4 5 6 – 12 13 1 – 6 7 8 9 10 11 şeklinde el dizildiğinde yerden gelen taş ile el bitirilir. Eğer son gelen taş okey ise bu durumda masaya okeyi atarak okeyi atmış olacaksınız. Okeyi atmak çok da kolay bir işlem değildir. Elinizi 14 taş olarak seri şekilde dizdiğinizde son taşın okey olması için beklemeniz gerekebilir. Buna okeye dönmek denir. 14 taşlık per hazır olduğunda son taş okey olana kadar ya da perde okeyi koyduğunuz taşın yerine taş geldiği zaman açığa çıkan okey masaya atılarak okey atılmış olur.

ÇİFT DİZEREK OKEY ATMAK

Çiftten bitmenin çok zor olduğunu düşündüğümüzde çiftten okey atmanın daha zor olduğunu düşünebiliriz. Hatta çiftten okey atmanın sizin için unutulmaz anılardan biri olabileceğiniz söyleyebiliriz. Çiftten okey atmak için elinizdeki taşları 14 taşın tamamını çift el olarak dizmelisiniz. Örneğin yeşil 4 4 mavi 2 2 sarı 5 5 siyah 1 1 sarı 12 12 kırmızı 3 3 siyah 3 3 şeklinde el dizilebilir. Bu durumda son taşın gelmesini gelen taşın okey olmasını bekleyebilirsiniz. Bu noktada oyun takibi de önemlidir.

Okey Atılması Gereken Taşlar

Oyuncular okey bende ya da okeyin nerede olduğunu zaman zaman ifade edebilir. Siz de bu duruma göre okey bekleyip beklememeye karar verebilirsiniz. Oyunun başında göstergeyi göstererek göstergeyi de etkin şekilde kullanabilirsiniz. Son gelen taş okey ise okeyi masaya attığınızda oyuncular şok edecek ve çiftten okey atmış olacaksınız.

Ayrıca sizler için daha önce paylaştığımız Sahte Okey Nasıl Kullanılır yazımızı okuyarak okey taşı haricinde sahte okeyin nasıl kullanıldığını öğrene bilirsiniz.

OkeyOyna.NET Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli dostluklar ve bir birinden eğlenceli oyunlar sunan http://www.okeyoyna.net sitemiz kullanıcılarına popüler oyunu hizmeti sunmaktadır.

Copyright - 2006 - 2017 OkeyOyna.NET Tüm Hakları Saklıdır.