okey oyna

Aksaray Okey

okey oyna

Aksaray Okey oyun sitemizde oyun oynamak istiyorsanız sitemize üye olabilirsiniz. Sitemiz tüm okey oyunlarını kesintisiz oynayabilmeniz için sağlam bir alt yapı sistemi üzerine kurulmuştur. Mobil erişimleri uyumlu olan sitemize cep telefonlarınızdan erişim yapabilir ve bulunduğunuz her yerde istediğiniz zaman okey oyununuzu oynayabilirsiniz. Sitemizin tasarımını yaparken ve alt yapı sistemini kurarken aynı anda yüzlerce kişinin okey oynayabilmesini ve oyunların kesintisiz devam etmesini amaçladık. Aksaray okey odası sizlerin eğlenceli okey oynayabilmeleri için hazırlanmış bir oyun odasıdır. Sitemize erişim yapmanız ve okey oynamak için bir oda seçmeniz yeterlidir.

Aksaray Okey Oyna

aksaray okey oyna
aksaray okey oyna

Gerçekte olduğu gibi sitemizde de okey dört kişi ile oynanan bir masa oyunudur. Oyunda her oyuncuya taşları dizmeleri için bir ıstaka ile 14 taş verilir. Oyunda toplam 106 vardır. Taşlar ilk önce beşerli olarak dizilir ve iki defa zar atarak okey taşı belirlenir. Zar atışında belirlenen sayıya göre bir taş açılır. Açılan taşın aynı renk bir üst rakamı okey taşı olarak kabul edilir. Taşlar oyunculara dağıtıldıktan sonra ortada kalan taşlar kapalı olarak durur ve oyun içerisinde o taşlardan sırayla çekilerek oyun oynanır. Her oyuncu elindeki taşları okey kurallarına göre sıralamaya ve oyunu kazanmaya çalışır.

Aksaray Okey Oyunu

Sitemizde Aksaray okey oyunu ya da farklı bir odaya girer ve oyuncusu eksik olan bir masaya oturursunuz. Oyuncu sayısı dört olduğunda sitemiz oyun sistemi otomatik olarak okeyi belirler ve oyunculara taşların dağıtımını yapar. Oyuna elinde 15 taşı bulunan oyuncu önce başlar. Sitemiz okey oyunlarında gösterge geçerlidir. Oyun için ortadan taş çekmeden elinde gösterge taşı olan onu diğer oyunculara göstergem var diye gösterir ve diğerlerinin puanlarının 1 puan düşmesini sağlar. Sırası gelen oyuncu ya önceki oyuncunun attığı taşı ya da ortadan taş çekerek oyuna devam eder.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Siirt Okey

Okey oyununda her oyuncuya 14 taş verilir ve oyuncu taşları önünde duran ıstakaya sıralamaya başlar. Sıralama en az 3 taştan oluşan gruplar halinde yapılır. Örnek olarak, aynı renk 2 – 3- 4 ya da kırmızı 2, yeşil 2, sarı 2 siyah 2 şeklinde yapılır. diğer önemli sıralama ise 12 – 13- 1 sıralamasıdır. Bu sıralamada 1 en son sayıdır. Çifte gitme durumunda sıralama her taşın eşini bularak 14 taştan toplam 7 çift oluşturmak gerekir. 7 çift oluşturduğunuzda oyunu bitirebilirsiniz.

Aksaray Okey Oyunları

Sitemizde okey oyununa başladığınızda elinizdeki taşların durumuna göre çifte git seçeneğini seçerek çifte gidebilirsiniz. Bu seçeneği seçmeden de çifte gidebilirsiniz. Çifte git seçeneğini seçtiğinizde hangi taşların çıktığını takip edebilmeniz için diğer oyuncuların atmış oldukları taşları görmenizi ve elinizdeki taşları ona göre tutmanızı sağlar. Çifte giderek okey oyununu kazanmak istiyorsanız, 7 çifti tamamlamanız gerekir. Okey taşları içerisinde her taştan iki tane vardır. Çifte gitme işleminde taşların çiftlerini bulmak ve sıralamak zorundasınız. Elinizde okey taşı varsa onu istediğiniz taş yerine koyabilirsiniz. Çifte gitme durumunuzda oyunu okey atarak bitirmeniz durumunda rakiplerinizden 8 puan birden silinecektir. Çifte bitme 4 puan okey atma 4 puan toplam 8 puan size kazandıracaktır.

Aksaray Okey Odası

Sitemizde okey oyunu için masaya oturduğunuzda hemen size 14 taş verilir ve siz belirlenen okey taşına göre elinizdeki taşları belirli bir seriye göre sıralamaya çalışırsınız. Elinizdeki taşları okey kuralları kapsamında uygun bir şekilde sıraladıktan sonra bitiş taşı olan fazla taşı ortada açık olan taşın üzerine bırakırsınız ve sistem elinizi kontrol ederek oyunu bitirir.

Aksaray İlçe Okey Salonları

İlimiz içerisinde bulunan ilçeler; Aksaray (İl merkezi), Ağaçören, Eskil, Gülağaç Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi, Sultanhanı ve bu ilçelerde okey oyunları oynamak için yapmanız gereken alt kısımdan oyun sayfamıza giriş yaparak oynamak istediğiniz ilçeyi seçerek o ilçenin oyuncuları ile hemen okey oynaya bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.