okey oyna

Ankara Okey

okey oyna

Ankara Okey oyun sitemizde günün her saatinde istediğiniz zaman okey oynayabilirsiniz. En eğlenceli okey oyunlarını sitemizde oynayabilirsiniz. Sitemizde aynı anda yüzlerce kişinin okey oynayabilmesi için çeşitli okey odaları oluşturulmuştur. Ankara okey odası okey severlerin en çok ziyaret ettiği odalar arasındadır. Okey hem bilgisayar hem de akıllı cep telefonlarınızdan sitemize erişim yaparak oynayabileceğiniz bir oyun çeşididir. Ülkemizde okey oynamayı bilmeyen kişi sayısı çok azdır. Birçok insan kahvehanelerde oynarken, son yıllarda sitemiz sayesinde evinizde otururken, serviste giderken, iş aralarında oynayarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Ankara Okey Oyna

ankara okey oyna
ankara okey oyna

Okey arkadaş grupları arasında, üzerinde 1 ile 13 rakamına kadar sayılar bulunan ve dört farklı renkten oluşan her taştan çift olarak bulunan toplam 106 taş ile oynanan bir oyundur. Okey gerçekte en az 2 en fazla 4 oyuncu ile oynanır. Sitemizde bulunan Ankara okey odası ve tüm odalardaki oyun masalarında oyuncu sayısı 4 olmadan oyun başlamamaktadır. Oyun odasında oyun masasına ilk giren siz iseniz diğer oyuncuların gelmesini beklersiniz ve oyuncu sayısı 4 olduğunda oyun başlar. Oyun zar atışı ve okeyin belirlenmesi sitemiz sistemi tarafından otomatik olarak yapılır. Oyun belirli kurala göre devam eder.

Ankara Okey Oyunu

Ankara Okey Oyunu birçok kuralı bulunan basit bir taş oyunudur. Kurallarına bilmeniz ve kuralları bilen kişiler ile oynamanız sizlere daha büyük zevk verecektir. Her el farklı bir oyuncu oyunu başlatır. Oyunu başlatma sırayla yapılır ve her el bir sonraki oyuncu birinci oyuncu olur. Taş dağıtımında oyunu başlatacak olan oyuncuya 15 diğerlerine 14 taş verilir. İlk oyuncu fazla olan 15. Taşı atarak oyunu başlatır. Elinde gösterge taşı olan oyuncu taş çekmeden göstergeyi göstermek zorundadır. Göstermediği durumlarda puan kazanamaz.

Okey oyunlarını en iyi her zaman sitemizde oynayacaksınız. Oyun için taşlar dağıtıldığında size verilen taşları oyun kuralına göre sıralama yaparsınız. Sıralamalar en az 3 taş ile yapılır. İsteyen oyuncular aynı renk taşları 1 den başlayarak 13’e kadar sıralayabilir. El bitebilmesi için örnek olarak, 4-5-6 şeklinde, 4-5-6-7-8 şeklinde, 12-13-1 ya da 6-6-6 şeklinde sıralama yaparak eli kazanabilirsiniz. Çifte gitme durumunda ise elinizdeki tüm taşların eşlerini bulmanız gerekir. Yani 7 adet çift taşınız bulunmalıdır.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Aksaray Okey

Sitemizde okey oynadığınızda okey masası üzerinde toplam 106 adet taş bulunmaktadır. Dağıtım yapıldığında her oyuncuya 14 taş verilir. İlk oyuncu 15 taş alır ve oyun başlatır. Zar atarak okey olarak belirlenen taş en değerli taştır. 106 taş arasında çift halinde üzerinde rakam bulunmayan 2 adet taş vardır. Bu taşların adı sahte okeydir ve okey değeri değil okey olarak belirlenen taşın sayısını temsilen kullanılır. Gösterge taşı ilk dağıtımda elinize geldiyse 1 puan değeri vardır. Sonraki çekimlerde gösterge taşı geldiğinde temsil ettiği sayı haricinde değeri yoktur. Oyun içerisinde elinizdeki okey taşını yanlışlıkla diğer oyuncuya atarsanız o oyuncu onu alır ve okey olarak kullanmaya devam eder.

Sitemizde oyun oynayarak tecrübenizi artırabilirsiniz. Oynadığınız eli kazanabilmeniz için rakiplerinizden önce elinizdeki taş sıralamalarını yapmanız gerekir. Yanlış sıralama yaptığınızda sitemizde elinizi bitirmek isteseniz de sistem tarafından kontrol edildiği için bitiremeyeceksiniz. Normal bitimlerde rakiplere 2 ceza puanı verilir. Okey atma ya da çiftten bitme durumlarında ise normal bitmeye göre iki kat ceza puanı verilir. Puanı 0 olan oyuncu oyunu kaybeder. Puanı en yüksek olan ise oyunu kazanmış olur.

Ankara İlçelerine Ait Salonlar

Ankara ilinin 25 ilçesi var. Belediyenin oluşturduğu bu ilçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle’ dir. Bu İlçelerin okey salonlarında oyun oynamak için alt kısımdan oyuna giriş yaptıktan sonra ankara sekmesinin içerisinde oynamak istediğiniz ilçeyi seçe bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.