okey oyna

Kurallar

OKEY GENEL KURALLAR

Kurallar, okey oyunumuz ile alakalı tüm uyulması gereken kurallar aşağıda siz değerli oyuncularımız için hazırlanmış ve sizlere sunulmuştur.

a) Türkiye Cumhuriyeti kurucusu olan Mustafa Kemal ATATÜRK’e
ve yine Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı hakaretlerde bulunmayınız.
b) Argo içerikli ve cinselliği tanımlayan rumuzları kullanmayınız.

OKEY ÖZEL KURALLAR
1.) BAŞKALARINA KARŞI SAYGI

a) Toplum karşısında kendinize yakıştırdığınız tavrı İnternet’in sanal ortamında da sürdürünüz, okey sitemiz içerisinde kimliğinizi saklaya bileceğinizi umarak gerçek yaşamınızda benimsemediğiniz davranışları sergilemeyiniz ve size nasıl davranılmasını istiyorsanız toplumada bu şekilde davranmanızı öneriyoruz.
b) Saygısızlık kabul edilmeyecek bir durumdur başkalarına karşı saygılı olunuz, bunun kendinize olan saygınızın ve size başkalarının göstereceği saygının ön koşulu olduğunu unutmayınız. Kurallar dışına çıkmaktan sakının.
c) Düşüncelerinizi dile getirirken kendinizi karşı tarafa etmeye çalışırken okey oyna sayfası içerisinde olumlu yaklaşmanın ve nazik bir ifade kullanmanın sağ duyunun gereği olduğunu hatırlayınız.
d) Okey salonu içerisinde tartışmaların özelleşmesine ve kişiselleşmesine yol açmayınız. Aksi halde site yöneticileri tarafından işlem yapılmak zorunda kalacaktır bu işlemlerin yapılmaması için kurallara uyunuz.
e) İnsanları duygusal yönden zedeleyici ve rahatsız edici iletilerin yayılmasına olanak vermeyiniz (örneğin amansız bir hastalığı olanların son isteği gibi sonuç alınması olasılığı çok kuşkulu iletilerin yayılmasına aracılık etmek yada inançlar üzerinde yorumlar yapmak gibi)
f) İstenmeden yapılan yanlışları hoşgörü ile karşılayıp, anlayışla yardımcı olmaya çalışınız.
g) Kişilerin istemleri dışında iletiler alarak rahatsız olmalarını elinizden geldiğince önleyiniz, buna neden olmayınız.
h) Size gelen bir iletiyi, başkasına aktarmak istediğinizde, bu iletiyi size gönderenin bunu isteyip istemediğinden emin olunuz.

2.) OKEY İÇERİK İLE İLGİLİ ÖZEN
a) Ne demek istiyorsanız ona karşılık olan, yanlış anlaşılmalara yol açmayacak düz ve yalın deyişlerle düşüncelerinizi aktarmaya çalışınız.
b) İletilerinizin yalnızca eleştirici olmasından kaçınarak her zaman yapıcı ve ufuk açıcı olmasını gözetiniz.
c) İletileri yanıtlamadan önce bir kere daha özenle okuyunuz, verdiğiniz yanıtı da göndermeden önce aynı özenle bir kere daha gözden geçiriniz.
d) Özellikle tartışma listelerinde daha önce değinilmiş konuları ek bir katkıya yol açmayacaksa üstelemeyiniz, ortaya çıkmış bir sonucu görmemezliğe gelerek kendi düşüncenizi kabul ettirmede ısrarcı olmayınız.
e) Gereksiz yere büyük harfler ile yazışmaktan, sık sık özel simgeler kullanmaktan,esprili ya da alaycı anlatımlardan kaçınınız, jargon sayılacak farklı bir söyleşi biçimi ile herkese açık ortamlarda iletişimde bulunmayınız.

3.) OKEY ÖTEKİ KONULAR

a) Başkalarının kişilik haklarına ve özel yaşamına saygılı olarak kişilerle ilgili karalayıcı yorumlarda bulunmayınız.
b) Sunucu ortamının sağladığı olanakların yasa dışı biçimde insanlara zarar verme, başkalarının işlerini engelleme, gizli ve kişisel bilgilerini ele geçirip yararlanma, her türlü sahtekarlık, yolsuzluk, dolandırıcılık ya da hırsızlık gibi kötü amaçlı kullanımına yol açmayınız ve göz yummayınız.
c) Uygunsuz davranışlar sergilemekte ısrarlı olanları ölçülü bir tepki içinde elbirliği ile uyarmaya çalışınız.
d) Size gelen bir iletiyi başkalarına aktarırken ileti üzerindeki e-posta adres bilgilerinin gerekmiyorsa aktardığınız kişinin eline geçmemesine özen gösteriniz.
e) Kendinizin ya da temsilcisi olduğunuz ürün ve hizmetlerin reklamını yapmayınız
f) Güvenlik zedeleyici ve bozucu girişimlere karşı alınması gereken önlemlere uymaya özen gösteriniz, bu konuda bir kuşku duyduğunuzda doğrudan Sunucu yetkililerine durumu bildirerek önlem alınmasına yardımcı olunuz.
g) Okey üzerinde denetim ve düzenleme yetkisi olanların (Op, Sop, Salon Sorumlusu, Admin, ) konumlarını kötüye kullanmalarına karşı duyarlı olunuz ancak gerektiğinde de işlerini kolaylaştırıcı her türlü desteği veriniz.
h) Yukarıda belirtilen kurallara uymayan kişi/ler sunucudan uzaklaştırılıp gereği dahilinde yasal işlem başlatılacaktır. Unutmayınız ki gerçek ip/host adresleriniz sunucu kayıtlarında mevcut olup gerekli işlemlerde bu ip adresleri delil olarak kullanılır.

Okeyoyna.NET Keyifli Oyunlar Diler.
Yönetim.

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.