okey oyna

Amasya Okey

okey oyna

Dikdörtgen taşları ıstakalara belli kurallar dahilinde dizilip oynanan akıl ve mantık oyunudur. Amasya okey sitemiz okey severleri bekliyor. Kendi arkadaş grubunuzu oluşturup okey odalarımıza bekleriz. Hemşerilerimizin güzel ve kaliteli zaman geçirmesi önemlidir. Keyifli sohbet eşliğinde oyunun tadını çıkarmak mümkündür.

Aksaray Okey Oyna

Yediden yetmişe herkesin severek oynadığı okey oyununu oynamak da bir o kadar kolaydır. Okey net oyununa başlarken herkese 14 taş verilirken oyunu başlatan kişiye 15 taş verilir. 15 taşı olan oyuncu istediği taşı atarak oyuna başlar. Daha sonra oyuncular elindeki taşları belli düzen içinde ıstakalara dizerler. Kalan taşlar ise ters çevrilir. Oyuna başlamadan önce ilk olarak okey zar atılarak belirlenir. Atılan zarda gelen sayıya göre okey taşı atılır. Açılan herhangi bir taşın üstü okey olur. Amasya okey oyna sitemiz siz okey severler için kurulmuş bir ortamdır. Aynı zamanda istenilen zamanda okey odası açıp istediğiniz arkadaşınızı davet edip oyuna başlayabilirsiniz.

amasya okey oyna
amasya okey oyna

Aksaray Okey Oyunu

Kırmızı, siyah, mavi ve yeşil renklerde 1’den 13’e kadar taş vardır. İkişer setten oluşan taşlar toplamda 106 tanedir. Ayrıca oyunda da iki adet sahte okey taşı bulunur. Bu taşların dizilmesi için de ıstakalar vardır.

Okey Oyun Kuralları NelerdirOyun esnasında oyuncuların birbirlerine küfürlü yada rencide edici sözler söylemek yasaktır. Bu kurallara uymayan oyuncular oyun dışında bırakılır. Amasya okey oyunu sitemiz hemşerilerimizin güzel vakit geçirilmesi için kurulmuştur. Oyuncu tarafından seçilen taş bir daha yere konulamaz. Okey taşı yere atıldığı zaman sıra bekleyen oyuncu alabilir. Oyun esnasında grup olduğunuz arkadaşınızdan taş çalma yapılamaz. Oyuncu taş çalarken yakalanırsa puan direk karşı tarafa geçer. Okey oyunu oynanırken oyuncuların dikkatli olması gerekir.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Kocaeli Okey

Aksaray İlçe Okey Salonları

Amasya ilimize ait ilçe okey odaları, Amasya (il merkezi), Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova olmaktadır. Bu odalarda hemen okey oyunları oynaya bilirsiniz. Dilediğiniz ilçenin okey salonuna giriş yaparak o ilçenin oyuncuları ile kıyasıya bir rekabete hazırmısın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.