okey oyna

Aydın Okey

okey oyna

Aydın Okey Odası İnternet üzerinden okey oynayan kişi sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Özellikle sitemiz üzerinden oyun oynayan sayısı her geçen gün artmaktadır. Bizlerde sitemizi daha iyi hizmet verebilmesi için sürekli olarak güncel tutmaya çalışıyoruz. Sürekli yeni okey odaları oluşturarak daha fazla kişinin oyun oynamasını istiyoruz. Aydın okey odası yeni odalarımızdan birisidir ve ege bölgesinden sitemize erişim yapan okey severler bu odayı kullanmaktadır. Sitemizin özelliklerinde dolayı okey severler oyunlarını kesintisiz oynamakta ve arkadaşlarına okey oyunları için tavsiye etmektedirler.

Aydın Okey Oyna

Aydın Okey Oyna Sanal okey sizlere daha eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayacaktır. Sitemiz sanal okey için en iyi seçenek olmaya devam etmektedir. Sanal ortamda da okey oyunlarında gerçek oyunlarda olduğu gibi büyük heyecan duyabilirsiniz. Sitemizde sizi bekleyen her zaman hazır bir okey masası vardır. Oyun devam bazı masalarda oyuncuların bazıları kalkar ve size yer açılır. Siz buraya oturarak okey oynamaya oyunun kaldığı yerden devam edebilirsiniz. Bu sitemizde istediğiniz anda oyun oynayabileceğinizi göstermektedir. Sitemize üye olarak kendinize sürekli oyun oynayabileceğiniz bazı gruplar oluşturabilirsiniz.

aydin okey oyna
aydin okey oyna

Aydın Okey Oyunu

Aydın Okey Oyunu bir masa oyunu olarak 4 kişi tarafından oynanmaktadır. Sitemizde her masada 4 oyuncunun hazır olması durumunda oyun başlamaktadır. Gerçekte ise 2 kişiyle okey oynanabilmektedir. Oyuncu sayısı 2 veya 4 olsa da oyun 106 taşla oynanmakta ve tüm kurallar geçerli olmaktadır. Sitemizde oyun başlaması oyuncular hazır olduğunda sistem tarafından başlatılmaktadır. Okeyi belirlemek için zar atmanıza gerek yoktur. Sistem tarafından rastgele sistemi ile okey taşını belirlemek için bir taş açar. Her oyuncuya 14 taşı dağıtımı yapılır ve ilk oyuna karşı tarafta oturan oyuncu başlar. Oyun yönü sağa doğru devam etmektedir. Bir sonraki elde de oyuna ilk oyuna başlayan oyuncunun sağındaki oyuncudan devam edilir.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Edirne Okey

Aydın Okey Oyunları

Aydın Okey Oyunları taşları toplam dört renkten oluşmaktadır. Sayılar 1 sayısından başlar ve sıralı olarak 13’e kadar devam eder. Her taşın eşi bulunmaktadır. Sayı taşlarını haricinde üzerinde sayı bulunmayan özel işaretli iki adet taş bulunmaktadır. Bu taşlar oyun içerisinde sahte okey adıyla kullanılır. Oyunda 106 taştan oyunculara 14 adet dağıtılır. Oyuncular 14 taşı seri ve per olarak sıralama yapar ve sıralama işlemini tamamladığında eli açarak oynanan eli kazanmış olur. Oyunu kazanabilmek için aynı renkten tüm sayı sıralamasını da yapabilirsiniz.

Okey Oyununda Puanlama

Sitemizde oynadığınız okey oyununu kazanabilmeniz için rakiplerinizin puanını kendi puanınızdan önce 0 yapmalısınız. Bunu için oynanan elleri kazanmanız ve sayıları 2 şer puan halinde 20 den 0’a düşürmeniz gerekir. Okeyiniz olmadan normal olarak bittiğinizde 2 puan düşürür, okey atarak bitirirseniz 4 puan düşürmüş olursunuz. Diğer oyunculardan önce sizin puanınız 0 olursa oyunu siz kaybetmiş olursunuz. Oyunu kurallarına göre oynayarak daha kolay kazanabilir ve oynadıkça daha fazla eğlenmeye başlayabilirsiniz. Kuralları iyi bilmeniz oyun içerisinde izleyeceğiniz stratejileri geliştirmeniz kolaylaştıracaktır.

Oyunda Puan Alma Yöntemleri

Sitemizde okey oynadığınız sırada bazı kurallara dikkat ettiğinizde daha fazla puan kazanabilirsiniz. İlk puan gösterge puanıdır. Oyun için taşlar dağıtıldığında ortada açılan taşın eşinin sizde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu taş size gelmişse gösterge seçeneğini kullanarak 1 puan kazanabilirsiniz. Diğer puan kazanabileceğiniz taş ise okey taşıdır. Oyunda joker olarak istediğini yerde kullanabilirsiniz ve elinizi bitirmenizi kolaylaştırır. El bitiminde okey atma yaparsanız kazanacağınız puan iki katına çıkacak ve rakiplerinizi daha kolay 0 puana düşürebileceksiniz.

Aydın Şehrinde İlçelere Göre Okey Oynamak

Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar, Aydın ilimize bağlı bu ilçelerin oyuncuları ile okey oynamak istiyorsanız. Yapmanız gereken alt kısımda bulunan okey salonumuza bağlanarak burada oynamak istediğiniz ilçeyi seçmeniz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.