okey oyna

Balıkesir Okey

okey oyna

Toplumumuzda hemen hemen herkesin severek oynadığı okey oyunları artık Balıkesir okey odası sitemizde online olarak oynayabilirsiniz. Sitemize Türkiye’nin her ilinden giriş yapabilir ve Balıkesir okey odasını seçerek hemşerilerinizin olduğu odalarda hem sohbet edebilir hem de zevkle oyununuzu oynayabilirsiniz. Sitemize giriş yapabilmek için önce okeyoyna.net linkinden sitemize üye olmanız gerekir.

balikesir okey oyna
balikesir okey oyna

Balıkesir Okey Oyna

Okey oyunu yıllarca kafelerde arkadaşlar ile zevkle oynanan bir oyundu. Ancak teknoloji ile birlikte her alanda olduğu gibi oyunlarda online sitelere taşınmıştır. Bunların başında ise büyükten küçüğe, kadın erkek herkes tarafından zevkle oynanan okey oyunları geliyor. Sitemize üye olarak giriş yapan her üyemiz ücretsiz okey oynama hakkını kazanıyor. Üyelerimiz diledikleri saatte giriş yaparak ister eşli ister bireysel olarak okey oynayabilir.

Balıkesir Okey Oyunu

Balıkesir Okey Oyunu, Matematiksel bir zeka oyunu olarak da isimlendirilen okey oyununda masalar belirlenir ve taşlar dağıtılır. Üç oyuncu 14 taş alırken bir oyuncu 15 taş alır ve bu oyuncu oyunu başlatır. Istaka üzerine dizilen taşlar ile per yapılarak oyun tamamlanır ve el açılır. Böylece o kişi oyunu kazanır ve ondan puan düşülür. Oyun bu şekilde devam eder, online okey oynarken tüm bu işlemler mause yardımı ile yapılır.

Balıkesir Okey Oyunları

Okey oyununun kuralları hem çok kolaydır hem de çok hızlı öğrenilir. Oyun 20 puanla başlar ilk önce sıfır puana ulaşan oyunu kazanır. Her elde iki puan düşülür. Balıkesir okey oyunları açılırsa 4 puan düşülür. Oyunda okeyi belirleyen taş gösterge olarak bilinir ve bu taştan bir puan düşülür. Genellikle 4 kişi ile oynansa da iki ya da iç kişilik okey oyunları da vardır. Sitemize giriş yaparak okey oyunları ve kurallarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Ankara Okey

Oyuna ismini veren okey taşı belirlenirken zar kullanılır. Zar iki kez atılır ve her atılışında gelen rakam gösterge taşının yerini belirler. Açılan gösterge taşı mavi 7 ise okey taşı da mavi 8 olarak belirlenir. Okey taşı oyun içinde kullanılan her taşın yerine kullanılabilir. Sitemizde yer alan Balıkesir okey net sayfamızı seçerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.