okey oyna

Okeyde Renkli Oynama Nedir

okey oyna

OKEYDE RENKLİ OYNAMA NEDİR?

OKEY OYNA yapısı ve türleriyle oyuncular için heyecanlı ve keyifli bir tercihtir. Ev ortamında oynama imkânı olduğu gibi farklı ortamlarda da oynanabilir. 101 Okey, katlamalı okey, katlamasız okey, düz okey gibi okey türleri yanında renkli Okey türü vardır. Okeyde renkli oynama nedir ve normal okeyden farkı nedir diye sorulduğunda şu detaylara değinebiliriz.

RENKLİ OKEYİN NORMAL OKEYDEN FARKI

Renkli okey normal okeyden farklı olarak bir takım kriterleri vardır. Oyuncu grubunun belirleyeceği renge göre kırmızı – siyah ya da sarı – yeşil gibi renk guruplarında bitirdiğinde 2 misli ceza verilir. Yani elini bitiren kişi ortaya attığı taş kırmızı ise ve oyunun başında okey rengi olarak kırmızı söylenmişse bu durumda kaybeden taraf ya da taraflar ikimize ceza puanı alırlar.

Renkli okeyde kullanılan bir diğer farklı yöntem de sayı düşme yöntemidir. Belirlenmiş olan üst limit üzerinden her el sonunda alınan cezalara göre puan silinerek ilk sıfıra ulaşan taraf veya taraflar kaybetmiş sayılır. Renkli okey oyununda gösterge ile de ceza verilir. Oyunun başında oyuncuları dikkatli olmalı gösterge elinize gelmişti İlk turda bunu söylemelisiniz. Gösteri yapıldığında rakiplerinizden ya da rakibi neden belirli ceza puanı silinerek rakip sıfıra bir adım daha yaklaştırılır.

RENKLİ OKEYDE TAKTİK GELİŞTİRME

Okeyde renkli oynama nedir ve nasıl etkili oynanır diye konuyu açtığımızda renkli okey oynarken taktikler geliştirerek daha etili oynayabileceğinizi ve arkadaşlarınıza hünerlerinizi gösterebileceğimizi söyleyebiliriz. Renkli okey oynarken öncelikle aklınızda bulunması gereken konu göstergedir. El dağıtıldığında göstergenin varlığını ve yokluğunu kontrole etmeli varsa mutlaka ilk elde bunu belirtmelisiniz. Böylece rakiplerinize ceza aldırmış olacaksınız.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  üye olmadan okey oyna

Renkli okey oynarken asıl dikkat edilmesi gereken konu ise perlerinizi hani renk taşlarla dizdiğinizdir. Perlerinizi dizerken renkli okey kuralına dikkat etmeli hangi renkler oyun rengi olarak belirlenmişse o renkleri per olarak dizmemeye özen göstermelisiniz. Çünkü o renk ile bittiğinizde rakipleriniz karşısında iki misli avantaj sağlayacaksınız. Bu şekilde oyun kurallarına dikkat ederek uygun taktiği belirlemeli ve bu taktik oyun boyunca dikkatli şekilde sürdürülerek etkili sonuç alınacaktır.

Bir önceki yazımız olan Okeye Dördüncü Arıyorum başlıklı makalede Okeye Dördüncü Arıyorum ve nasıl buluna bileceği hakkında bilgiler verilmektedir.

okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.