okey oyna

Çift Okey İle Nasıl Bitilir

okey oyna

Çift Okey İle Nasıl Bitilir

Çift okey ile nasıl bitilir, Bilindiği üzere okeyde birbirinden değişik bitme yolları bulunmaktadır. Dünya üzerinde büyük bir keyif içerisinde oynanan ve her kesimden insanların evde ya da birçok farklı yerde oynadıkları okey adına amaç isteka üzerindeki dizilimleri doğru bir şekilde bir araya getirip rakibe belirli miktarlarda puan düşürmektir. Örneğin başlangıçta bir gösterge ile diğer rakiplerden bir puan düşmesine yol açmak. Çift Okey İle Nasıl Bitilir aynı zamanda normal oyun bitme ile 2 puan düşme ile gerçek okeyi ortaya artarak tam olarak 4 puan düşmek de vardır. Yine çifte gidilerek rakiplerden oyun bitiminde 4 puan düşürme imkanı yakalana bilmekte. Ve hatta üstüne okey ile bitirilebilirse o zaman 8 puan birden düşürme fırsatı ele geçirilebilir.

Çift Okey İle Oyun Nasıl Bitirme

Çift okey oyna Nasıl Bitilir, Bütün bu puan düşme ve bitme seçenekleri konuşulduktan sonra aslına bakılırsa. Çift okey ile nasıl bitilir sorusu için bu tür bir durumun mümkün olmadığını söylemek gerek. Bilindiği üzere okey oyunu içerisinde iki sahte okey ile birlikte toplamda 106 taş bulunmaktadır. Ve bu taşlar ortaya dağıtılıp toplandıktan sonra çift zar atılarak belli bir sistem ve sıralama ile her oyucuya 14 taş dağıtılır. Oyunu başlatacak olan kişiye ise 15 taş verilir. Fakat her ne kadar bir oyuncunun elinde çift okey olsa bile bunun sadece birini dışarı atarak oyunu bitirebilir. Yani oyunu bitiren oyuncunun elinde 14 taş isteka üzerinde mutlaka olmalıdır. Bu yüzden dışarıya sadece bir gerçek okey atılarak oyun bitirebilir.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Düz Okey Kuralları

Elde Çift Okeyin Bulunması

Aslında bu durum her ne kadar büyük bir şans gibi görünse de, genel olarak eline çift okey gelen kişilerin diğer taşları ise tamamen alakasız olarak gelir ve bu da oyunun bitmesini oldukça zorlaştırır. Ancak eğer bu şekilde bitme şansı yakalanır ise o zaman bir okey her hangi bir taş yerine kullanılırken. Bir diğeri ise dışarı atılarak rakiplerden dört puan düşme başarısı gösterilebilir, Bu yüzden Çift okey ile nasıl bitilir sorusunun cevabı kısa bir şekilde ancak böyle gerçekleşir. Ne de olsa oyunun temel kuralında isteka üzerinde her zaman 14 taşım bulunması şartı vardır.

Çift okey ile nasıl bitilir, konu başlığımızda da yer aldığı gibi. Okeyde önemli olan çift okey ile oyunu bitire bilmektir. Çit biten okeyler rakiplerinize 4 kat fazladan puan farkı atacağınız anlamına gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Okey Arkadaşı Arıyorum başlıklı makalede Okey Arkadaşı Arıyorum, Okey Arkadaşı bulma hakkında bilgiler verilmektedir.

okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız

“Çift Okey İle Nasıl Bitilir” için 2 cevap

  1. Elbistanlı bir kardeşiniz dedi ki:

    Merhaba arkadaşlar çift okay ile açma kuralı elbistan yöresine ait bir kural. İlk okayi vurduktan sonra ikinci okayi vurmak için oyunu döneceğinizi anonse edersiniz, aynen çifte gidip üzerine akay vurma kuralı gibidir. Yani tek okay 4, çift okay 8 puan düşer, yalnız ikinci okayi dönerken rakiplerden biri açarsa hem okay’leriniz yanmış olur hem rakibiniz bittiği rakama açmış olur ( arkadaşlar inanın’ki öyle bir durum çok zorunuza gider) hadi bakalım bol şanslar, arkadaşlar kafanıza okay yememek için fazla çift okay vurmamaya özen gösterin): tamammı.veselam.

  2. yiğit dedi ki:

    anlamadım nasıl oynanıyor bu oyun ve okey atamıyorum yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.