okey oyna

Düz Okey Kuralları

okey oyna

Düz okey kuralları, klasik okey kuralları ile aynı anlama gelmektedir. okey oyunu tarihi eski geleneklerini korumaya devam ediyor. Bu gelenek doğrultusunda aslında düz okey, normal okey, klasik okey hepsi aynı kuralları içermektedir. Ancak son zamanlarda bazı okey sitelerinin kendi yapımları olan okey oyunları ve kuralları neticesinde bu çoğu sitede farklılık göstermektedir.

düz okey
düz okey

Resmide sizlere klasik okey ve benzeri normal okey taşlarının dağıtımını ve nasıl ve kaç taştan olduğunu göstermekteyiz gelelim size okey kurallarını anlatmaya.

Düz okey, Normal Okey, Klasik Okey Kuralları Nelerdir

Normal oyunlarda aslında bir çok sitenin kendine göre kuralları var ve bu kuralları kimi site kurallar diye sayfa başlığı altında bulundurarak kullanıcılarına aktarmaktadır. Kimi sitede bu kuralları oyun içerisinde salon yetkilileri tarafından yapmaktadır.

Okey oyunu oynadığınız site içerisinde mutlaka kurallar sayfasına göz atmanızı öneririz. Böyle bir sayfa yoksa mutlaka salon yetkililerinden yardım almanızı tavsiye ederiz. Aksi halde site içerisinde kuralları bilmeden yapacağınız yanlışlarda oyuncu hesabınızın kapanmasına sebep ola bilirsiniz.

Değişmeyen Bazı Kurallar Şunlar;

Değişmeyen kurallar içerisin de bazıları şöyle sıralanmaktadır; 1) salon içerisinde kesinlikle hakaret/küfür unsurlarını kullanmayınız. 2) oyun esnasında rakip oyuncularınızı tahrik edici sözlerden sakınınız. 3) Bulunduğunuz sitede mevcut site harici farklı bir adresin reklamını yapmaktan uzak durunuz. 4) Salon yetkilileri ( Operatör ) arkadaşların kararlarına karşı gelmeyiniz. 5) Problemlerinizi yapıcı ve açıklayıcı biçimde iletmeye çalışınız. 6) Oyuna mutlaka kayıt olarak gerçek oyuncu adınızla oynayın bu sizler için kazandığınız oyunlarda hak edilen puanların kaybolmaması ve isminize işlenmesine sebep olacaktır. 7) Salon genelindeki kunuşmalarda flood ve benzeri tekrarlama yazılarından uzak durmanızı öneririz bazen böyle durumlarda yetkililerden ziyade oyun sistemi bot zannederek oyundan atılmanıza sebep ola bilmektedir. 8) Özel konuşmalarda ısrarcı tavırlar sergilemeyin ve kimseden özel kişisel bilgilerini söylemesi için tehditlerde bulunmayınız. Tüm kullanıcılarımız özel bilgilerini paylaşmamaları konusunda telkinlerde bulunuyoruz ve bunun problemler oluştura bileceğini bildiriyoruz. 9) Profil ayarlarınızdan kendiniz ile ilgili tüm bilgileri yanlış gire bilirsiniz, ancak email adresinizi doğru girmenizi öneririz şifrenizi unuttuğunuz zaman yoksa şifrenizi alamazsınız. 10) Site içerisinde tüm problemlerinizi veyahut özel sıkıntılarınızı iletişim sayfasını kullanarak en üst yetkiliye aktararak iletmekten sakınmayınız.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Twitterda okey oynama

Yukarıda sizler için derlediğimiz 10 başlıca kalıcı kuralları sıraladık. Bu kurallar çoğu sitede hala geçerli olup kullanılmaya devam etmektedir. Kurallar yazımıza göz attıktan sonra oyuna hemen alt kısımdan bağlantı kurarak oynamaya başlaya bilirsiniz.

“Düz Okey Kuralları” için 4 cevap

 1. Uğur dedi ki:

  Önceden hep okey oynardım. Bayadır 101 oynayalı kuralları unutmuşum. Teşekkürler iyi oldu.

 2. Kamuran Demirci dedi ki:

  Her ne kadar son zamanlarda 101 oyununun popülerleşmesi ile birlikte okey oyununun oynanması azalsa da okey vazgeçilmezlerdendir. Kuralları güncellemiş olduk sayenizde. Teşekkürler.

 3. okey sitesi dedi ki:

  harika site tam okey oynamalık

 4. Silicone bracelets dedi ki:

  Düz okey oyunları arasında en çok sevdiğim normal düz olan ancak her sitede oynanmıyor bu sebeple burada oynuyorum her zaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.