okey oyna

Okey Gösterge Nasıl Yapılır

okey oyna

Okey Gösterge Nasıl Yapılır

Birçok kişi tarafından okey oyna içerisinde çok fazla bir önemi yokmuş gibi görünse bile bazı oyun severler için ise gösterge okey oyunu adına en önemli unsurlardan biridir. Oyunun oynandığı sırada belli zamanlar arasında göstergenin önemi aslına bakılırsa anlaşılmaktadır. Şimdi Okey gösterge nasıl yapılır sorusu için daha detaylı olarak anlatmak gerekirse; okey oyunu başlarken taşlar dağıtıldıktan hemen sonra mutlaka gösterilmesi gerektiği söylenebilir. Bu da gösterge yapıldığı anlamına gelir. Eğer bu şekilde başta gösterge yapılır ise o zaman oyun normal olarak bitirildiği puanın yarısı kadar bir puan da ilave olarak eklenir. Aynı zamanda gösterge oyun oynandığı sırada oyun içerisinde de kullanılabilmektedir.

Çifte Giden Oyuncu İçin Gösterge Önemlidir

Fakat bu yalnızca oyunda eğer kişi çifte giderse kullanabilir. Gösterge tıpkı gerçek bir okey gibi çifte gidilen oyunun içerisinde okey yerine geçmekte ve her taş yerine kullanılabilmektedir. Bu sayede tüm taşlar ile çifte yapılabilir ve oyunu bu şekilde daha kolay bitirme imkânı yakalanabilir. Birçok farklı seçenekler ile kullanılan gösterge, bu sayede oyunu daha çabuk bitirme fırsatını vermektedir. Üstelik eşli oynanan oyun içerisinde gösterge her geldiğinde gösterilmesi ile oyunu kazanma şansı daha fazla artmaktadır. Okey oyunu puanlamasında sayı kişisel olarak isteğe bağlı bir şekilde belirlenen bir sayıdan geriye doğru gidilerek yapılmaktadır.

Gösterge Her Oyunda Bir Puan Kazandırmaktadır

Eğer oyun normal olarak bitirilirse o zaman 2 puan indirilirken, eğer gerçek okey ile biterse 4 puan indirilmektedir. Bu noktada gösterge her oyunda oyuncuya 1 puan kazandırdığını gösterir. Eğer çifte gidilirse oyun sonunda çok daha yüksek bir puan elden edilmektedir. Tüm bu Okey gösterge nasıl yapılır bilgisi ardından ise göstergenin hangi taş olduğuna gelinecek olursa; ortaya açılan okey taşı aynı zamanda gösterge taşı olarak geçmektedir. Diğer taş ise her hangi bir oyuncuda da olabilir ya da henüz açılmamış olan taşlar arasında da bulunabilmektedir. Zarlar atıldıktan sonra gelen ikinci zar sayısı ile açılan rakam gösterge olarak geçmekte ve çift giden oyuncular için önemli bir avantaj vermektedir.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Okey olimpiyat oyunları
okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.