okey oyna

Okey Nasıl El Açılır

okey oyna
Okey Nasıl El Açılır

Okey Nasıl El Açılır

            Boş vakitlerin eğlencesi seçeneği olan okey oyna 4 kişi ile oynana keyifli bir seçenektir. Hafta sonu ya da boş vakitlerinizde arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek için özel bir tercih olan okey dikkatli şekilde oynanarak keyifli anlar yaşamanızı sağlamaktadır. Okey nasıl el açılır ve nasıl bitilir gibi kavramları bilmek ve biraz tecrübeli olmak sizi okey oyununda başarıya götürecektir.

ÇİFTTEN EL NASIL AÇILIR?

            Okey oyununda başarıya ulaşmak için eli açmak olmazsa olmazdır. Çiftten el açarken en az 5 tane çift taş dizmelisiniz. Örneğin kırmızı 5 5 sarı 7 7 mavi 1 1 yeşil 12 12 siyah 4 4 şeklinde 5 tane çift taş dizilerek çiftten el açılabilir. Yandan taş alırken elinizden en az 4 çift olmalı ve aldığınız zaman elinizi çift açmalısınız. Elinizde 3 tane çift per varsa ve yandan çift taş gelse elinizi açamadığınız için yandaki çift taşı alamazsınız. En az çift ile çiftten el açabilirsiniz. Bunun yanında elinizi direkt olarak da 7 adet çiftle elinizi bitirebilirsiniz.  Oyun başında eğer göstergeniz varsa göstergenizin olduğunu göstermeli bu sayede 1 adet çift pere sahip olmuş olursunuz.

SERİ ŞEKİLDE EL NASIL AÇILIR?

            Seri olarak okey nasıl el açılır diye merak ediyorsanız bu durumda öncelikle seri şekilde elinizi nasıl dizeceğinizi bilmelisiniz. Klasik okey oyunu için yaptığımız değerlendirmemizde el açma işlemini şu şekilde detaylandırabiliriz. Elinizi seri olarak 5 5 5 5 –  7 8 9 10 –  4 5 6 7 8 9 şeklinde dizerek elinizi seri şekilde bitirebilirsiniz. Son gelen taşı ortaya atarak eliniz bitmiş olacak. Elinizi bitirirken dikkat etmeli serilerin doğru olduğundan elin olmalısınız. Seri şekilde elinizi bitirirken oyuna heyecan katabilir okeye dönerek okey gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Okeyde Java Sorunu

            Son taş olarak elinizde kalan taş okeyse onu masaya attığınızda hem elinizi bitirmiş olacak hem de okeyi atıp iki misli avantaj sağlamış olacaksınız. Benzer şekilde çiftten el açarken de son taşı okeye dönebilir son taşın okey gelmesi durumunda okey atarak elinizi bitirebilirsiniz. Eliniz nasıl dizip nasıl elinizi bitireceğinizi bildiğinize göre hemen okeye başlayarak hünerlerinizi arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.

Daha önce sizler için hazırlamış olduğumuz Okey Kaç Taş ile Oynanır sayfamızı ziyaret ederek kaç taş ile okey oynana bileceğini öğrene bilirsiniz.

okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız

“Okey Nasıl El Açılır” için bir cevap

  1. Aysun dedi ki:

    Okey pru dan nasil biterim bir turlu acamiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.