okey oyna

Okeyde Ceza Kavramı

okey oyna
Okeyde Ceza Kavramı

Okeyde Ceza Kavramı

Okeyde ceza kavramı nedir hangi şekildir şöyle ki; her kesimden farklı tarzlarda kişilerin devamlı olarak oynadığı bu keyifli topluluk oyunu okey içerisinde her ne kadar bir takım mükâfatlandırmalar oluyorsa da. Cezalandırma usulleri de bulunmaktadır. Okey artık son zamanlarda gerçek taş ve istekalar ile oynanırken. Aynı zamanda internet ortamındaki birbirinden değişik siteler aracılığı ile de oynanmaktadır.

Bu sayede değişik odalara giriş yapılarak hemen okey oynamaya başlanabilmektedir. Özellikle okey golden avantajı ile dördüncü kişi beklemeden oyuna başlanabilmektedir. İster gerçek hayatta ister sanal ortamda olsun okey oyunu içerisinde bir takım cezalar da verilmektedir. Bu da tüm oyuncuların okey oyunu içinde daha fazla odaklanmalarına ve hata yapmamaya çalışmalarına sebep olmaktadır.

Okeyde Verilen Ceza Şekilleri

Okey oyunu oynanırken oyuncuların kötü niyetle ya da yanışlıklar yaptıkları bir takım hatalar puan düşme olarak kâğıda ya da yap boz tahtasına yansımaktadır. Örneğin Okeyde ceza kavramı kapsamında eğer bir kişi dizilim hatası yapıp internet üzerinde oynarken bitti tuşuna basarsa -2 ceza puan ile cezalandırılır. Ya da belli bir anda dikkatsizlik yüzünden kenara gereksiz olarak gerçek okey taşını atarsa yine -2 ceza puan almaktadır. Üstelik bu sadece internet ortamında oynanan oyunlar içerisinde değil.

Aynı zamanda gerçek hayat içerisinde oynarken de bir takım cezalar verilebilmektedir. Farklı olarak bu yapılan bir hatadan değil. Aksine iyi bir dikkat ile rakipleri cezalandırmaktır. O da elinde gösterge olan bir oyuncunun bunu oyunun başında bunun göstermesi ile tüm rakiplerde bir puan düşmesine ve yani -1 puan ile cezalandırılmasına sebep olmaktadır.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Okey Kaç Taş İle Oynanır

Okeyde Normal Oyun İçerisindeki Cezalar

Aslına bakılırsa bu cezalar daha çok oyun içerisindeki kurallar çerçevesinde oyun bittiği zaman diğer oyunculara verilen puan eksiltme cezalarıdır. Örneğin Okeyde ceza kavramı adına eğer bir kişi normal bir şekilde biterse o zaman diğer her oyuncu -2 puan düşme ile cezalandırılmaktadır. Ya da ortaya gerçek okey atarak oyun bitirildiği zaman ise kaybeden oyunculara -4 puan ceza verilmektedir. Yine çiftte gidip bitildiği zaman -4 puan ve bu şekilde bir de gerçek okeyler bitilirse o vakit -8 gibi bir puan ile her oyuncuya ceza verilmektedir.

Daha önce sizler için yazılmış olan; Okey Nasıl Atılır Yazımıza göz atarak okey nasıl atılır ve atılırsa kaç puan kazanılır gibi teknik bilgilere sahip ola bilirsiniz.

okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.