okey oyna

Okeyde Ortada Taş Biterse Ne Olur

okey oyna
Okeyde Ortada Taş Biterse Ne Olur

Okeyde Ortada Taş Biterse Ne Olur

Okeyde ortada taş biterse ne olur? tamamen olay şöyle ki; masa üstünde istekalar aracılığı ile oynanan okey oyna oyununda bir oyun serisi ortalama bir saat kadar sürmektedir. Bu zaman değişken olup ellerin deha erken ve daha geç bitmesine neden olmaktadır. Okey oyununda diğer taşlara en çok yardımı dokunan taş okey açılan taş olup per sıralamasında istenilen boşluğu okey açılan taş doldurabilmektedir. okey oyununda taşların arka arkaya sıralanmasına per denilmektedir. per örnek olarak şu şekildedir. 1 – 2 – 3 – 4  aynı renk okey taşlarının bu şekilde sıralanışına per denilir. yine bir başka per sıralanışı ise şu şekildedir. 6 – 6 – 6 taşları ise farklı renklerde tamamlanarak per olmuş sayılır. aynı renk 6 taşları per olmaz.

Okeyde ortada taş biterse ne olur?

            Okey oyununda taşlar masa üstünde ters çevrilerek oyunculara 14 adet dağıtılmaktadır. Oyuncular aldıkları taşları istekalarına yerleştirdikten sonra ilk kişi oyuna başlar ve herkes elindeki taşları per yapmaya çalışır. sürekli ya ortadan taş çekilir ya da bir önceki kişinin attığı taş elinizde işinize yarıyor ise onu alabilirsiniz. Okey oyununda işleyişi bu şekilde devam etmektedir.

Okey Oyununda Okey Oynarken Taş Bitince Ne olur

Peki, okeyde ortada taş biterse ne olur diye aklınıza bir soru takılabilir. Okey oyununda canlı olarak her hangi bir ortamda masada oynuyorsanız ortada taş biterse ve kimse oyunu açamazsa oyun o el bitmiş ve kimse sayı alamamış demektir. Yani taşlar masada tekrar ters çevrilerek yeni ele geçilmektedir.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Okeyde Ceza Kavramı

İnternette oynanan okey oyununda ortada taş biterse ne olur?

            İnternet üzerinden sanal oynanan okey oyununda ortada taş biterse işlem biraz daha gerçek okeyden farklı olmaktadır. İnternet üzerinde oynadığınız okeyde taşlar otomatik olarak diğer 3 kişi çekmekte siz ise taşı tutarak istekanıza çekmektesiniz. Eğer internette okey taşları ortada biterse bir uyarı gelmektedir. Bu uyarıda oyun bitsin mi yoksa taşlar yeniden ortaya alınsın mı diye bir uyarı gelmektedir. siz bitsin derseniz oyun yeniden başlar, yeniden ortaya alınsın derseniz taşlar otomatik olarak ortaya alınır ve oyun kaldığı yerden devam eder. Oyun bitinceye kadar işlem bu şekilde devam etmektedir.

Daha önceki yazımız olan Okey Nasıl Daha İyi Oynanır konu başlığımızı okuyarak okey nasıl daha iyi oynana bilir öğrene bilirsiniz.

okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız
Okeyde Ortada Taş Biterse Ne Olur
3.5 (70%) 2 vote[s]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.