okey oyna

Okey Eşli Nasıl Oynanır

okey oyna

Okey Eşli Nasıl Oynanır

Okey eşli nasıl oynanır şu şekilde ki; Okey oyunu içerisinden bilindiği üzere birbirinden farklı oyun çeşitleri bulunmaktadır. Herkesin kişisel olarak oynadığı, düz oyun, 101 oyunu ya da eşli okey oyna oyunu. Bu oyun zevkleri kişiye göre değişmektedir. Bazılarına göre tek olarak oynamak bazılarına göre eşli oynamak bazılarına göre ise 102 daha eğlencelidir ve keyiflidir. Fakat burada çoğunluğun seçtiği oyun genel olarak eşli oyun olmaktadır. Takım olarak oynamak rekabeti daha heyecanlı hale getirmekte ve karşılıklı konuşmalar ile yapılan alış veriş sayesinde oyun daha canlı kalabilmektedir.

Eşli Okey Oyunun Farkı

Okey eşli nasıl oynanır şu şekilde ki; Öncelik olarak Okey eşli nasıl oynanır sorusuna bir yanıt verilecek olur eğer, genel olarak dört kişinin ikişerli olarak ayrıldığı ve bir takım oluşturduğu oyun çeşididir. Oyun kare bir masa etrafında oynanırken, takım arkadaşları ise karşılıklı olarak oturur ve bu da oyuncular kenarlara taş atarken rakip takım oyuncusunun oyununu bozma imkanı tanımaktadır. Düz okey oyununda her oyuncu daha çok sanki sıradan bir görevmiş gibi gelen taşı almakta ve istekası üzerinde bir dizi yapmaya çalışıp değişik şekillerde sürekli olarak bitmeye çalışmakla meşgul olmaktadır. Ancak eşli okey oyunu öyle değildir.

Takım arkadaşları birbirleri ile sürekli olarak iyi anlaşmaya çalışmalıdır ve sıkı bir şekilde fikir alış verişi yapmalıdır. Üstelik bu sayede birçok değişik stratejik plan yapma şansı da bulunmaktadır. Örneğin takım arkadaşlarından biri daha oyun başlarken elinin çok iyi olduğunu söyleyebilir ve takım arkadaşına diğer rakiplerin oyununu karıştırması için kendi oyununu bozmasını ister. Bu noktada sürekli olarak rakibin istemediği taşları atar ve onun oyun bitirmesine engel olur.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  instagram okey oynama

Eşli Okey Oyununda Diyaloglar

Birçok farklı diyalog eşli okey oyununda geçmektedir. Bunlar arasında örneğin tek taşa kaldım ya da oyununu boz gibi direktifler gelir ve bunun da birçok nedeni vardır. Mesela takım arkadaşlardan birinde gerçek okey vardır ve bu şekilde okeyi atarak bitme şansı bulunmaktadır. Bu yüzden takım arkadaşları sürekli olarak gözler ya da mimikler ile anlaşmaya çalışır. Tüm bu durumlar Okey eşli nasıl oynanır sorusunun aslına bakılırsa bir cevabı olmaktadır. Üstelik artı olarak eşli okey içerisinde harika muhabbetler ile eğlenilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Okey Taş Dağıtma Nasıl Olur başlıklı makalede okey oyunlarında ıstaka taşları nasıl dağıtıldığı hakkında bilgiler verilmektedir.

okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.