okey oyna

Okeyde Rakip Nasıl Taşlanır

okey oyna
Okeyde Rakip Nasıl Taşlanır

Okeyde Rakip Nasıl Taşlanır

Okeyde rakip nasıl taşlanır oyun şöyle ki; her oynayan kişiye büyük bir keyif ve heyecan veren dünyanın en büyük topluluk oyunlarından biri olan okey. Sadece kişinin kendi istekasına bakarak oyunu bitirmeye çalışmasından ibaret değildir. Zaten böyle bir durum olsa oyunun pek de bir zevki çıkmaz. Bunun yerine okey oyna oyuncusu bir yandan kendi taşlarına bakıp en doğru seçeneği seçerken bir yandan ise rakipleri takip ederek onların stratejilerinin ne olduğunu anlamaya çalışır. Özellikle de oyun dört kişi ile oynandığı zaman her bir oyuncuyu takip ederek onların oyunlarını bozmaya çalışmak okey oyununa en büyük keyfi katmaktadır.

Okeyde Rakibi Taşlama

            Okey oyunu içerisinde en büyük zevki veren durumlardan biri hiç şüphesiz rakipleri taşlamaktır. Özellikle de eşli oyun içerisinde rakip taşlamak oyunu kazanmak adına en önemli amaçtır. Bu noktada Okeyde rakip nasıl taşlanır sorusu için verilecek en net cevap rakip oyuncunun oyun süresi boyunca hangi taşları attığını dikkatli bir şekilde takip edip. Onun istemediği taşları atarak elini bitirmesine engel olmaktır. En çokta aynı renkteki ve değerdeki sayıları atmak rakibi büyük bir sıkıntıya sokabilir.

Okey Rakip Taşlama Nasıl Olur Nasıl Olmalı

            Tabi doğru bir şekilde taşlamak adına sadece tek bir rakibin ne attığına değil. Aynı zamanda tüm rakiplerin neleri istemediklerine bakılırsa o zaman daha nokta atışı taşlama yapılabilmektedir. Taşlama en çok eşli oyun içerisinde olur. Bunun için takım arkadaşının eli ya çok iyidir ve her an bitmek üzeredir. Ya da elinde bir gerçek okey vardır ve bunun atarak bitmek adına dönmeye başlamıştır. Bu yüzden de takım arkadaşından kendi oyununu bozmasını ve rakibi sürekli olarak taşlayarak onun hiç istemediği taşları atmasını ister.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Okey Çifte Nasıl Gidilir

Okeyde Kişisel Rakip Taşlama

            Elbette sadece eşli oyunda değil, aynı zamanda tekli, yani düz oynama şeklinde de rakip taşlanabilir. Bu ise kişinin eli çok kötüdür ve oyunun biraz daha uzaması ve elinin daha iyi olması adına yaptığı bir taşlama olarak ön plana çıkmaktadır. Ve Okeyde rakip nasıl taşlanır sorusu için oyunu iyi takip ederek atılan taşların büyük bir çoğunluğunu hafızaya alıp rakibi en doğru şekilde taşlama öneminin büyük olduğunun söylemek gerekir.

Daha önceki makalemizde sizler için Okeyde Puan Yükseltme içeriğimizde okey oyunlarında puan yükseltmenin hem önemini hemde nasıl yükseltme yapa bileceğinizi yazdık okumanızda fayda vardır.

okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız
Okeyde Rakip Nasıl Taşlanır
3 (60%) 2 vote[s]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.