okey oyna

Okeyde Çifte Giderken Nelere Dikkat Edilmeli

okey oyna

Okeyde Çifte Giderken Nelere Dikkat Edilmeli

Eğlenceli anlar ve keyifli vakitler geçirmek için özel tercihiniz olan okey oyna özel stratejik hamleler ile daha da eğlenceli hale gelecektir. Okey oyununda iki şekilde oynanan oyun seri ve çift el dizerek oluşturulur. Seri el dizerken taşların seri ve farklı renk kombinasyonları dikkate alınmalıyken çifte giderken de özel stratejiler geliştirilmelidir. Okeyde Çifte Giderken Nelere Dikkat Edilmeli konulu makalemizi daha detaylı okumaya devam edebilirsiniz.

ÇİFTE GİDEN OKEY OYUNCULARININ DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

Okeyde çifte giderken nelere dikkat edilmeli hususunda ilk olarak oyuncuların nasıl çift per dizeceklerini belirtebiliriz. Çift per dizmek demek aynı renk ve aynı rakamın bir araya gelmesi ile oluşan iki taşlık per grubudur. Örneğin sarı 4 4 çift peridir. Mavi 9 9 çift peridir. Bu şekilde 5 tane per yapıldığında el açılabilir, 7 tane yapıldığında ise el çiftten bitirilir. Son taş okeyse ise çiftten okey ile bitirilerek özel bir performans sağlanır.

Oyuncuların çifte giderken dikkat edeceği bir diğer husus da gösterge konusudur. Gösterge çift elde okey vazifesi görür. Ancak sadece per görevinde çift vazifesi görür. Biterken gösterge atmak okey atmak gibi olmayacaktır. Bunun için oyuncular el dağıtıldığında ilk olarak ellerinde gösterge olup olmadığını kontrol etmelidir. Zira ilk elde gösterge gösterilmezse gösterge sayılmayacaktır.

Okeyde çifte giderken nelere dikkat edilmeli konusunda bir diğer önemli konu da okey taşıdır. Her ne kadar okey taşı oyunun kritik noktası olsa da bazen okeyin hangi taş olduğu gözden kaçarak okey yan rakibe atılabilir. Bu durumda hem ceza puanı alacak hem de bir adet çift perinizi eksilmiş olacak.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Facebookta Okey Nasıl Oynanır

ÇİFTE GİDENLERİN EN DİKKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUS

Bir okey oyuncusu eğer çifte gittiyse mutlak süratte bir gözü çıkan taşlarda olmalıdır. Örneğin: Elinizde 4 adet çift perden oluşan 55 88 1313 11 şeklinde çift peri var ve geride de 4 8 1 3 12 6 5 şeklinde taşlar var. Sizin oyunun devamında yapmanız gereken çift perlerin dışında kalan taşlardan hangisinin çıkıp hangisinin çıkmadığını kontrol etmektir. Bir oyuncu sizinle aynı renkteki 6 taşını atarsa siz 4 8 1 3 12 6 5 taş grubundan 6 yı çıkartarak atılacaklar kısmına ayırmalı ve bu şekilde taş takibi yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Okeyde Renkli Oynama Nedir başlıklı makalede Okeyde Renkli Oynama Nedir ve ne işe yarıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.