okey oyna

Okeyde Masa İzleme

okey oyna
Okeyde Masa İzleme

Okeyde Masa İzleme

Okeyde masa izleme nedir nasıl olunur şöyle özetlemek gerekirse, okey şans ve akıl yürütmeye bağlı bir strateji oyunudur. Oyun devam ederken elinizi gizlemek önemli bir hamle olacaktır. Ama eliniz çeşitli şekillerde izlenebilir. Sanal ortamda ve gerçek hayatta okeyde masa izleme iki şekilde izlenebilir. Okeyde masa izleme nasıl olur ve okeyde masa izleme ne işe yarar hususlarında şu konulara değinebiliriz.

GERÇEK OKEY OYUNUNDA MASA İZLEME

            Okey oynarken masa izleme yancıların yaptığı bir işlemdir. Okeyde masa izleme okey oyna oyuncularının da yapacağı bir işlemdir. Okey oyuncularının yanındaki oyuncuları izlemesi şeklinde gelişen bu işlem taş gelen taraftaki taşların izlemesi şeklinde gerçekleşir. Okey oyuncusunun taş gelen taraf dışında taşları izlemesi gereksizdir. Ancak eşli oynama durumunda taş attığı yöndeki kişiye de izleyerek okeye dönme, çift açma ve diğer taktiklerinden haberdar olarak hem kendisi hem de eşine bilgi vererek eşi doğru stratejiler geliştirebilir.

            Eşli oynanıyorsa eşiniz sağ ve soldaki oyuncuları izleyerek onların stratejileri özel şifrelerle size iletecektir. Okey oynarken masayı izleme yancı olarak bilinen kişilerin de yaptığı bir işlemdir. Yancılar ya da diğer adlarıyla sinekler ve okeyde 5. ler oyuncuların ellerini izleyerek stratejileri açığa çıkartabilirler. Bu yöntemlerle okeyde oyuncu kendisi, eşi ya da yancıların ifade ettiği bilgilerle masayı izleme ve oyuncuların ellerini takip edebilme imkanı bulurlar.

SANAL ORTAMDA MASAYI İZLEMEK

            Sanal ortamda masa izlemek çok da mümkün bir durum değildir. Sadece misafir olarak giriş yapacağını masada yorum yapabilirseniz. Elleri görmeniz mümkün olmayan bu durumda okeyde masayı izlemek sonuçsuz kalacak bir çabadır. Facebook gibi sosyal medya ortamlarında bu özellik sayesinde arkadaşlar birbirlerinin oyun performanslarını görebilir sohbet edebilirler bunun dışında oyunu izleme ve müdahale etek söz konusu değildir.
Sanal ortamda okeyde masayı izleme bir şekilde mümkün olmaktadır. Bu aynı masadaki kişilerin gerçek hayatta da aynı ortamda bulunması ile mümkündür.

Bu Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz :  Okeyde İşlek Taş Ne Demek

            Eş olarak ya da tek olarak olabilecek bu durumda arkadaşınızın elindeki taşları kendiniz takip ederek oyunu etkili şekilde oynayabilirsiniz. Eşli oyun için uygulanacak bu yöntemle okeylerin nerede olduğunu, çiftte giderseniz çift taşları nerede olduğu gibi bilgileri arkadaşınızdaki ve elinizdeki taşları karşılaştırarak kestirebilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızdan biri olan; Okeyde Tur Kuralları Yazımızı inceleyerek okey oyunlarındaki tur kuralları hakkında bilgiler edine bilirsiniz.

okey oyna
Okey Oynamak İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Okey Sitesi


Kaliteli oyunumuz ile Puanları kazanarak rakiplerinize başarınızı gösterin. Sitemiz; okey oyna, bedava okey, okey oyunu oyna, canlı okey oynama hizmetine sahiptir.

© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.